Domov Oznamy Aktuálne podujatia školy
Prerušenie školského vyučovania až do odvolania PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 27 Marec 2020 11:08

usmernenie MS covid 20201usmernenie MS covid 20202usmernenie MS covid 20203
Rozhodnutím ministra školstva z 26.marca 2020 ( viď prílohy) sa mimoriadne prerušuje školské vyučovanie v školách od 30.marca 2020 až do odvolania.

LINK na dokument:

Deti a cudzí ľudia, prevencia pred zlodejmi PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 10 Marec 2020 09:29

prednaska policia prevencia1prednaska policia prevencia2prednaska policia prevencia3
Dňa 26. februára 2020 navštívil našu školu kapitán Lang z OR PZ v Spišskej Novej Vsi. Prišiel k nám s programom Kamarátka Ema. Išlo o príbehy detí, ktoré sa dostávali do rôznych nebezpečných situácií. Na základe týchto príbehov priblížil našim žiakom rôzne nástrahy, ktoré na nich čakajú nie len na ulici, ale aj doma. Deti sa dozvedeli, ako sa správať a zachovať, keď ich na ulici osloví cudzí človek. Na príbehoch Emky a jej kamarátov poukázal na chyby akých sa deti najčastejšie dopúšťajú, keď prechádzajú cez cestu peši alebo na bicykli. V jednom z príbehov sa mali možnosť dozvedieť, že ani domov nie je pre nich bezpečný, ak nedodržia určité pravidlá: neotvárať cudzím ľuďom, keď odchádzam z domu nezabudnem zamknúť dvere, pozatvárať okná, skontrolovať, či som vypol vodu, plyn,... .Príklady z filmu boli určite dobrým ponaučením pre každého a podnietili žiakov k väčšej opatrnosti. V závere žiakom pán Lang poradil, ak majú akýkoľvek problém, aby sa s ním zdôverili rodičom, starým rodičom, učiteľom, najbližším kamarátom, alebo zavolali na linku dôvery, aby si svoj problém nenechávali pre seba.
Zapísala: koordinátorka primárnej prevencie

Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín 2020 PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 28 Február 2020 12:57

skolske HK2020 kolo1skolske HK2020 kolo2skolske HK2020 kolo3skolske HK2020 kolo4skolske HK2020 kolo5skolske HK2020 kolo6
Dňa 24. februára 2020 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo postupovej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Súťažne vystúpilo 15 žiakov. Obecenstvo tvorili deti z ŠKD. Porota ocenila vystúpenie jednotlivých súťažiacich, ktorí boli na súťaž veľmi dobre pripravení. Prvenstvo za prednes poézie záskala žiačka 4. ročníka Milota Kavuličová. Druhá skončila Nela Piškanderová - 4. ročník. Na treťom mieste sa umiestnila žiačka 3. ročníka Dáša Dzuríková. V próze na prvom mieste umiestnila žiačka 4. ročníka Sabína Zavadská. Na druhom mieste bol žiak 3. ročníka Samuel Bendík. Na treťom mieste sa zhodne umiestnili žiačky 4. ročníka Natália Farkašovská a Kamila Farkašovská. Žiačky umiestnené na prvých miestach budú našu školu reprezentovať na obvodnom kole tejto súťaže v Smižanoch. Prajeme im, aby sa im darilo a držíme im všetci palce.

Zapísala: Mgr. J. Pravlíková

Karneval so Srandou Bandou a kozliatkami PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 18 Február 2020 10:04

Deň plný zábavy a smiechu zažili žiaci, pani učiteľky i rodičia dňa 15. februára 2020 na ihrisku v Jamníku. Karneval, ktorý je školskou akciou už niekoľko rokov mal v spomínaný deň úpne srandovnú atmosféru s Korkim - obludou zo suda a drzákom Elvisom. Veď prišla medzi nás Sranda banda a kúzelník Wolf , ktorý zabával, rozveseľoval a veľmi dal zabrať brániciam. Veď takéto fašiangové akcie by mali byť nezabudnuteľné práve pre humor, ktorým bola aj naplnená celá sála v sobotu. Prváčikovia sú vďaka pasovačke už riadni žiaci školy. Ako kozliatka si overili svoje vedomosti, šikovnosť a odhodlanosť. Nech sa im darí ešte celý zvyšok ich prvej triedy.

Beseda na tému Armáda a vojaci počas II. svetovej vojny PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 13 Február 2020 11:11

druha sv vojna1druha sv vojna2druha sv vojna3druha sv vojna4druha sv vojna5druha sv vojna6druha sv vojna7druha sv vojna8druha sv vojna9druha sv vojna10druha sv vojna11druha sv vojna12
Dňa 12. februára 2020 nám lektori Školy na kolesách u nás na chodbe priblížili život, oblečenie, obuv a celkové fungovanie ľudí účastných v boji II. svetovej vojny. Ich namáhavé a nie pohodlné podmienky vyrozprávali žiakom zážitkovou a jednoduchou rečou, ktorej veľmi ľahko porozumeli aj vďaka určitej dávky odľahčenia, pretože my starší vieme, že krutosť vojny v minulosti nepoznala hranice. Za sprostredkovanie besedy ďakujeme pánovi starostovi.

<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 Dopredu > Koniec >>