Domov Aktuálne podujatia - tabuľkový výpis Preventívno-vzdelávacia aktivita k predchádzaniu šikanovania
Preventívno-vzdelávacia aktivita k predchádzaniu šikanovania PDF Tlačiť E-mail

preventivna aktivita 2020 spravanie1preventivna aktivita 2020 spravanie2preventivna aktivita 2020 spravanie3preventivna aktivita 2020 spravanie4preventivna aktivita 2020 spravanie5preventivna aktivita 2020 spravanie6
V triedach sme si pozreli krátky príbeh šikanovaného Maxa. Žiaci sa mohli vcítiť do jeho pocitov. Zistili, kto Maxovi podal pomocnú ruku. Mladší spolužiaci nabrali odvahu a o šikane povedali pánovi učiteľovi. Rozhovorom so žiakmi sme zistili, že zdravý kamarátsky vzťah rovesníkov zamedzí vzniku šikanovania. Pomocou hier žiaci vyjadrovali svoje pocity, rozprávali o vzťahoch v triedach. Vyjadrili nespokojnosť so správaním niektorých jednotlivcov a odporučili im ako by sa správať mali. Spoločne sme dospeli k záveru, že ak sa k sebe budeme správať zodpovedne a slušne, šikana na našej škole nemá miesto.

Zapísala koordinátorka prevencie

 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?