Domov Oznamy Archív oznamov Archív oznamov ZŠ šk.r. 2010/2011 Vyhodnotenie zápisu budúcich prvákov
Vyhodnotenie zápisu budúcich prvákov PDF Tlačiť E-mail

„Len včera prišlo na svet a dnes už prichádza moje dieťa do veľkej školy.“ Asi takúto vetu si povedala väčšina rodičov, ktorí ráno 9. 2. 2011 vyprevádzali svoje dieťa do materskej školy. Prečo práve vtedy? Bol to pre deti určite výnimočný deň, pretože sa zúčastnili veľkých skúšok – zápisu do 1. ročníka.

 

Mgr. Zuzana Combová ako vedúca metodického združenia si prišla pre nastúpených, slávnostne vyobliekaných, usmievavých i niekoľko ustrašených predškolákov do materskej školy o 9.30 hod. Hneď prvú úlohu – vyzliecť sa a prezuť, zvládli do jedného na výbornú. Pani učiteľky tunajšej školy s budúcimi prváčikmi sa navzájom predstavili v priestoroch jedálne, kde boli pre nich pripravené puzzle, hračky, kocky a iné školské zaujímavosti.

V očkách detí bolo poznať zvedavosť, radosť, veselosť i trblietky sĺz. Avšak dobrý pedagogický prístup učiteliek školy všetky chmáry z očí i mysle rýchlo vymazal. Deti absolvovali testy školskej zrelosti. Každá pani učiteľka hodnotila dieťa podľa pokynov špeciálneho pedagóga. Po ukončení testovania sme sa s usmievajúcimi a dobre naladenými predškolákmi rozlúčili a v spoločnosti pani učiteľky odišli späť do materskej školy. V poobedňajších hodinách sa deti spolu so svojimi rodičmi vrátili znovu do školy na vyhodnotenie, kde sa v individuálnych rozhovoroch dozvedeli výsledky práce svojich ratolestí. S veľkým potešením a radosťou môžeme konštatovať, že budúci rok naša škola privíta 10 nových šikovných prvákov v jednej peknej prváckej triede.

My, učiteľky základnej školy, ako aj starší spolužiaci sa už teraz tešíme na ich prítomnosť, šikovnosť, úsmevy, schopnosti a osobnostné čaro. Na záver im chceme povedať, aby sa vôbec nebáli. Atmosféra v škole je naozaj priateľská a každé dieťa si dokáže v nej nájsť svoje miesto.

 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?