Domov Oznamy Archív podujatí Archív podujatí ZŠ šk.r. 2019/2020 Deti a cudzí ľudia, prevencia pred zlodejmi
Deti a cudzí ľudia, prevencia pred zlodejmi PDF Tlačiť E-mail

prednaska policia prevencia1prednaska policia prevencia2prednaska policia prevencia3
Dňa 26. februára 2020 navštívil našu školu kapitán Lang z OR PZ v Spišskej Novej Vsi. Prišiel k nám s programom Kamarátka Ema. Išlo o príbehy detí, ktoré sa dostávali do rôznych nebezpečných situácií. Na základe týchto príbehov priblížil našim žiakom rôzne nástrahy, ktoré na nich čakajú nie len na ulici, ale aj doma. Deti sa dozvedeli, ako sa správať a zachovať, keď ich na ulici osloví cudzí človek. Na príbehoch Emky a jej kamarátov poukázal na chyby akých sa deti najčastejšie dopúšťajú, keď prechádzajú cez cestu peši alebo na bicykli. V jednom z príbehov sa mali možnosť dozvedieť, že ani domov nie je pre nich bezpečný, ak nedodržia určité pravidlá: neotvárať cudzím ľuďom, keď odchádzam z domu nezabudnem zamknúť dvere, pozatvárať okná, skontrolovať, či som vypol vodu, plyn,... .Príklady z filmu boli určite dobrým ponaučením pre každého a podnietili žiakov k väčšej opatrnosti. V závere žiakom pán Lang poradil, ak majú akýkoľvek problém, aby sa s ním zdôverili rodičom, starým rodičom, učiteľom, najbližším kamarátom, alebo zavolali na linku dôvery, aby si svoj problém nenechávali pre seba.
Zapísala: koordinátorka primárnej prevencie

 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?