Domov Oznamy Archív podujatí Archív podujatí ZŠ šk.r. 2018/2019 Učili sme sa stolovať a správať sa v jedálni
Učili sme sa stolovať a správať sa v jedálni PDF Tlačiť E-mail

stolovanie1stolovanie2stolovanie3stolovanie4stolovanie5stolovanie6stolovanie7stolovanie8stolovanie9stolovanie10stolovanie11stolovanie12
Zopár dní v mesiaci január boli venované správnemu stolovaniu, správaniu sa v jedálni pri stole a hlavne čomu je potrebné sa vyhnúť pri konzumácii jedla. Ako prvé žiaci pozreli video, ktoré jasne cez simulované ukážky detí ukázalo, že nejeme s mobilom, nevydávame zvuky pri prežúvaní, nevyrušujeme spolusediacich, využívame vlastný priestor a správne manipulujeme s príborom. V ďalšom kroku pani učiteľka ukázala kam položiť pohár, kam vidličku, lyžicu, nožík, k čomu slúži papierový obrúsok. Niekoľko dní si žiaci prestierali v jedálni a s istotou môžeme povedať, že sme sa tam cítili príjemnejšie a chutilo nám oveľa viac. Určite vo vytváraní príjemného stolovania i prostredia budeme pokračovať ďalej.

 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?