Domov Oznamy Archív podujatí Archív podujatí ZŠ šk.r. 2018/2019 Šikanovanie je nepríjemná skúsenosť
Šikanovanie je nepríjemná skúsenosť PDF Tlačiť E-mail

prevencia sikanovanie1prevencia sikanovanie2prevencia sikanovanie3prevencia sikanovanie4prevencia sikanovanie5prevencia sikanovanie6prevencia sikanovanie7prevencia sikanovanie8prevencia sikanovanie9prevencia sikanovanie10prevencia sikanovanie11prevencia sikanovanie12
Novodobý fenomén na školách je ponižovanie spolužiaka, ktorý vždy nemusí skončiť dobre. Je veľa žiakov, ktorí sú terčom výsmechu z rôznych dôvodov. Ako sa má detská duša vyrovnať s úrážkami či naopak, nebyť tým, ktorý šikanuje? K vysvetleniu samotného pojmu ŠIKANOVANIE sa venovala koordinátorka primárnej prevencie v rámci výchovy detí proti násiliu a agresivite na školách dňa_20. novembra 2018. Žiakom bolo vysvetlené, že niekedy aj detská hra môže prerásť do nebezpečnej situácie, kedy si dokážu žiaci navzájom ubližovať psychicky aj fyzicky. Učili sa, že je potrebné reagovať a povedať dospelákovi o šikanovaní vlastnej osoby alebo iného kamaráta. V závere si zahrali hru Sila priateľstva, vymaľovali obrázok k projektu a vyplnili dotazník.

 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?