Život ľudí v minulosti PDF Tlačiť E-mail

regionalna kultura 20181regionalna kultura 20182regionalna kultura 20183regionalna kultura 20184regionalna kultura 20185regionalna kultura 20186regionalna kultura 20187regionalna kultura 20188regionalna kultura 20189regionalna kultura 201810regionalna kultura 201811regionalna kultura 201812

Jedného dňa nám v škole zazvonil telefón. Veľmi milá pani z Domaňoviec nám oznámila, že nás rada privíta v zariadeniej izbe, ktorá dýcha históriou a pomôže žiakom spoznať život ľudí v minulosti. Neváhali sme a v dňoch od_1. októbra do 3. októbra 2018_sme sadli do autobusu a v rámci prierezovej témy Regionálna výchova a ľudová kultúra sme zažili dve hodiny zážitkového rozprávania i ukážok. Na hodinách slovenského jazyka tretiaci spracovali svoje pocity do jednoduchého rozprávania. Ponúkame jedno z nich.
ĽUDOVÁ IZBA
Dnes sme sa s našou triedou vybrali na exkurziu do Domaňoviec. Na tento deň sme sa všetci tešili. Cestovali sme autobusom.
Po príchode na miesto som ešte nevedel, čo nás čaká. Bol som milo prekvapený, keď som zbadal všetky tie starodávne veci. Najviac ma v ľudovom dome zaujal stroj, na ktorom kedysi ľudia tkali koberce. Zaujímavé boli aj 100 ročné baranice, mútidlo na maslo, kroje a kolíska. V tej dobe sa ľudia venovali poľnohospodárstvu.
Na tomto výlete som sa dozvedel veľa zaujímavých vecí o obci Domaňovce i o Jamníku. Všetci sme sa vrátili spokojní."

 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?