Domov Oznamy Archív podujatí Archív podujatí ZŠ šk.r. 2017/2018 Vstúpili sme spolu do rozprávky a hľadali ukrytý poklad
Vstúpili sme spolu do rozprávky a hľadali ukrytý poklad PDF Tlačiť E-mail

sk vylet Stara 2018 Lubovna1sk vylet Stara 2018 Lubovna2sk vylet Stara 2018 Lubovna3sk vylet Stara 2018 Lubovna4sk vylet Stara 2018 Lubovna5sk vylet Stara 2018 Lubovna6sk vylet Stara 2018 Lubovna7sk vylet Stara 2018 Lubovna8sk vylet Stara 2018 Lubovna9sk vylet Stara 2018 Lubovna10sk vylet Stara 2018 Lubovna11sk vylet Stara 2018 Lubovna12
Dňa_12. júna 2018_sme na školskom výlete spoločne získali VÝUČNÝ LIST, v ktorom sa píše:" My, majstri poctivého cechu remeselného týmto potvrdzujeme, že tu prítomní žiaci zo ZŠ Jamník 184 sa priučili poctivým remeslám a doporučujeme ich prijať do každej tovarišskej služby, aby tak zdokonalili svoje zručnosti a schopnosti."_Skôr ako sme túto vzácnosť získali, museli sme absolvovať vandrovku po Ľubovnianskom skanzene s veľmi milými a príjemnými tetuškami, pánom učiteľom dávnej školy, mlynárkou, ktorej sme pomohli vrecia do mlyna zaniesť a odmenu za to dostali v podobe pagáčika. Niečomu priučení sme pokračovali a vstúpili spolu do rozprávky, v ktorej bolo dôležité nájsť poklad. Na Ľubovnianskom hrade sme sa vžili do roly stredovekého detektíva, ktorý pomáha nájsť poľskému kráľovi korunovačné klenoty. Prešli sme rôznymi úlohami s pomocou indícií v závere ktorých bolo napísané:" Ak ste splnili všetko čo ste mali, teraz ste krásny darček od nás dostali. Detektívne očko vylúštilo hravo, čo sa pred stovkami rokov na hrade stalo." Naozaj sme našli korunovačné klenoty a tretiaka Matúša za kráľa korunovali. V stredovekom vojenskom tábore pod hradom nám skupinka historického šermu zahrala rozprávku a niekoľko rán vystrelila z pištole a dela.

 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?