Domov Oznamy Archív podujatí Archív podujatí ZŠ šk.r. 2017/2018 Keď drevo spieva - zážitková hudobná výchova
Keď drevo spieva - zážitková hudobná výchova PDF Tlačiť E-mail

zazitkova HUV1zazitkova HUV2zazitkova HUV3zazitkova HUV4zazitkova HUV5zazitkova HUV6zazitkova HUV7zazitkova HUV8zazitkova HUV9zazitkova HUV10zazitkova HUV11zazitkova HUV12
Letohrádok Dardanely v Markušovciach je známy stálou expozíciou klávesových hudobných nástrojov. Dňa 18. októbra 2017 k nim pribudlo viac ako 90 ľudových hudobných nástrojov od 18 výrobcov z celého Spiša. Ukážkami zvukov jednotlivých dýchacích a strunových hudobných nástrojov nám pani lektorka priblížila rozmanitosť spôsobu hry na tieto umelecké skvosty. Hrou pexeso sme si zopakovali pomenovania nástrojov, spolu sme si zaspievali zopár ľudových piesní za sprievodu cimbalu a vypočuli rozprávky z dávnej mytológie. Sladučký cukrík bol odmenou za poslušnosť a šikovnosť. V Markušovskom kaštieli sme počúvali veľmi zaujímavý, pani lektorkou upravený, výklad pre žiakov prvého stupňa. Najviac všetkých zaujala ruka. Stará, čierna, vysušená, ktorá slúžila ako ťažidlo na papiere ( vraj, aby ich nezfúklo zo stola). Samozrejme, že téma duchov patrila medzi najzaujímavejšie. Prežili sme krásny, ľudovou hudbou, históriou a prechádzkou v parku popretkávaný deň.

 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?