Domov Oznamy Archív podujatí Archív podujatí ZŠ šk.r. 2014/2015 Súťažili sme na Jamníckom lete 2015
Súťažili sme na Jamníckom lete 2015 PDF Tlačiť E-mail
jamnicke_leto1jamnicke_leto2jamnicke_leto3jamnicke_leto4jamnicke_leto5jamnicke_leto6
2. ročník Jamníckeho leta bol opäť veľmi akčný a zábavný. O kultúrny program sa postaral p. starosta o športové súťaženie učiteľky základnej a materskej školy. O súťažiacich nebola núdza. Beh okolo kostola, jazda hore dedinou na kolieskových korčuliach boli určené pre žiakov ZŠ. Prekážková dráha a fúrikovanie okolo mét patrili výslovne detičkám z materskej školy. A snažili sa veru všetci. Celé podujatie otvoril p. starosta a náš Jakub Novák, ktorý sa všetkým prítomným prihovoril v spišskom nárečí:
V tim Jamniku bars je šveto,
kazdi rok še tu kona Jamnicke leto.

Dobre ludze tuna žiju,
neznam co to oni tu piju.

Stretnu še tu v sobotu,
zanehaju robotu.

Šak zabavic še im treba,
aj keby nebulo na hleba.

Zasuťaža, potancuju,
pokľebeca, poscažuju.

Každi rok tu zabava,
tancuje še do rana.
 
Reklamný prúžok