Vedomostná súťaž o olympizme PDF Tlačiť E-mail
vedomostna_sutaz_olypizmus1vedomostna_sutaz_olypizmus2vedomostna_sutaz_olypizmus3vedomostna_sutaz_olypizmus4vedomostna_sutaz_olypizmus5vedomostna_sutaz_olypizmus6
vedomostna_sutaz_olypizmus7vedomostna_sutaz_olypizmus8vedomostna_sutaz_olypizmus9vedomostna_sutaz_olypizmus10vedomostna_sutaz_olypizmus11vedomostna_sutaz_olypizmus12
"Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa" - motto novodobých olympijských hier bolo aktuálne aj na súťaži trojčlenných družstiev 10 základných škôl združených v SŠÚ Smižany, ktorú organizovali pedagoógovia našej malej školičky 13. mája 2015. Všetkých malých múdrych športovcov 3.a 4.ročníkov privítala riaditeľka školy Mgr. Oľga Liptáková, pán starosta Anton Petruška, gestor OFS PaedDr. Dušan Sliva a Ing. Zuzana Zimmermannová, vedúca OŠRaSŠÚ Smižany. V úvode Mgr. Zuzana Combová predstavila cieľ vedomostnej súťaže a jej prepojenie so športovou atletickou aktivitou Olympijské festivaly Slovenska, ktorej sa žiaci týchto škôl zúčastňujú v máji každý rok už 11 rokov. Každé zmiešané družstvo chlapcov a dievčat malo za úlohu vyriešiť 25 interaktívnych úloh v programe Alf, ktoré mali podobu doplnenia odpovede, skladania pexesa, puzzlí, spájania obrázkov so slovom a pod. Práca s interaktívnou tabuľou išla každému odruky. Radili sa, pomáhali si a kooperatívnou prácou sa dopracovali k určitému percentu úspešnosti, ktoré rozhodovalo, na akom mieste sa umiestnia. Nebolo to ľahké, pretože každá úloha mala svoj časový limit. Počas čakania na súťaženie, žiaci vyrábali plagáty na atletické disciplíny, ktoré budú súčasťou spomínaných Olympijských festivalov Slovenska 2015.
Tu je poradie škôl:
1. miesto - ZŠ Jamník 184
2. miesto: ZŠ s MŠ Hrabušice
3. miesto - ZŠ s MŠ Mlynky
4. miesto - ZŠ Komenského, Smižany
5. miesto - ZŠ s MŠ Olcnava
6. miesto - ZŠ Matejovce n/ Hornádom
7. miesto - ZŠ Rudňany
8. miesto - ZŠ Spišský Hrušov
9. miesto - ZŠ Odorín
10. mieso - ZŠ s MŠ Poráč
 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?