Deň Zeme v škole i v lese PDF Tlačiť E-mail
den_zeme1den_zeme2den_zeme4den_zeme3den_zeme5den_zeme6den_zeme7den_zeme8den_zeme9den_zeme10den_zeme11den_zeme12
Príroda nepotrebuje módnych návrhárov. Je sama o sebe krásna v každom období. Na jeseň je sfarbená do pestrých farieb, v zime je biela ako nevesta, nepotrebuje kožuch, sneh ju oblečie. Na jar ako dieťa, raz tichá inokedy plačlivá. Leto ju farbí do zlatista lúčmi hrejivého slnka. A človek v jej objatí je krásny tiež, keď ju miluje a chráni. Aj našich žiakov učíme prežívať módnu prehliadku pani prírody a hlavne ochraňovať ju. Vo sviatok Dňa Zeme 22.4.2015 sme sa spoločne pri interaktívnej tabuli rozprávali o tom, čo nám tá nežná dáma ponúka, ako jej ubližuje ľudstvo, ako ju ničí, ako ju to bolí a vysvetľovali sme, že len zmenou v našich srdciach ju môžeme zachrániť. Zaujímavú polhodinku viedla koordinátorka environmentálnej výchovy p.uč. Bodnárová. Pani vychovávateľka Gálová a p. uč. Combová spolupracovali pri tvorbe environmentálneho plagátu, na ktorom sa podieľali všetci žiaci školy. Na druhý deň 23.4.2015 sme sa vybrali na popoludňajšiu vychádzku do prírody a blízkeho lesa, kde nám šikovní lesníci rozprávali o živote v lese, zvieratkách pohybujúcich sa v tme, lúskali sme vedomosti v múdrych knižkách. Po ceste do školy sme cestičku vyčistili od neporiadku.
Tak sme sa počas dvoch dní dotkli prírody svojimi myšlienkami a skutkami dobra.
 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?