Domov Oznamy Archív podujatí Archív podujatí ZŠ šk.r. 2013/2014 Deň Zeme v spoločnosti Brantner Nova s.r.o.
Deň Zeme v spoločnosti Brantner Nova s.r.o. PDF Tlačiť E-mail
B_NOVA1B_NOVA2B_NOVA3B_NOVA4B_NOVA5B_NOVA6
Deň Zeme, životné prostredie, voda, vzduch s prívlastkom "zdravé" je pre život na našej zelenej planéte pre všetky živé organizmy veľmi dôležitý. Kvôli lepšiemu pochopeniu celej situácie okolo životného prostredia, jeho ochrany, sme využili možnosť dňa 24.4.2014 navštíviť firmu Brantner Nova s.r.o. v Spišskej Novej Vsi, ktorá spracúva a recykluje odpad. Žiaci školy navštívili triedičku odpadu plastových fliaš a ich následné balenie. V závere bola možnosť navštíviť Kúdelník II " smetisko", v ktorom ročne pribudne 60 000 ton komunálneho odpadu. Uvedomili sme si, že vyhodený papier, obal, fľaša nekončia v smetnom koši, ale čaká ich ešte dlhá cesta, kým sa naozaj zlikvidujú tak, aby prírode neuškodili.
 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?