Domov Oznamy Archív podujatí Archív podujatí ZŠ šk.r. 2013/2014 Dopravná výchova v spoločnosti VOLVO
Dopravná výchova v spoločnosti VOLVO PDF Tlačiť E-mail
seminar_dopravna_vychova_VOLVO1seminar_dopravna_vychova_VOLVO2seminar_dopravna_vychova_VOLVO3seminar_dopravna_vychova_VOLVO4seminar_dopravna_vychova_VOLVO5seminar_dopravna_vychova_VOLVO6
seminar_dopravna_vychova_VOLVO7seminar_dopravna_vychova_VOLVO8seminar_dopravna_vychova_VOLVO9seminar_dopravna_vychova_VOLVO10seminar_dopravna_vychova_VOLVO11seminar_dopravna_vychova_VOLVO12
Stačil dobrý nápad a naši žiaci zažili dňa 19. marca 2014 jeden skvelý deň. Podnetom bolo pozvanie firmy VOLVO GROUP SLOVAKIA do Prešova, kde sa žiaci 3. a 4. ročníka, dve učiteľky a zážitkovchtiví rodičia zúčastnili dopravného seminára, ktorého cieľom bolo zvýšiť vedomosti detí o bezpečnosti pri cestnej premávke a upozorniť ich na možné riziká a ako im predchádzať.
Na akciu sme sa veľmi tešili a radosť nám nepokazilo ani chladné a veterné ráno, ktoré nás v areáli firmy vítalo. Milí, ústretoví a dobre naladení zamestnanci boli po celý deň príjemnými spoločníkmi. Naplánovaná organizácia bola premyslená do detailov a nedala priestor nude ani chaosu. Rozdelili sme sa do troch skupín a vydali sa za uspokojením detskej zvedavosti. Prvá skupina si hravou formou najprv naštudovala a potom overila vedomosti v bezpečnej doprave, pohybe na ceste a chodníku, na bicykli, ktorú testovali na interaktívnej tabuli so sprievodcom Tomášom. Druhá skupina si prezrela priestory, kde sa tieto veľké dopravné prostriedky VOLVO umývajú, opravujú, kontrolujú. Taktiež sledovali, kde sa ukladá potrebné náradie a ako vyzerá práca v dielni s autami. Tretia skupina sa presunula von a na veľkom parkovisku si vyskúšala jazdu na kamióne. Už vieme, kde kamionisti spia počas ciest, kde majú ukrytú chladničku a ako vyzerá ich život mimo domova - v aute. Čo je najdôležitejšie, naučili sme sa bezpečne pohybovať okolo vozidla tak, aby nás pán vodič dobre videl. Už vieme, čo je mŕtvy uhol a kedy nás vodiť spozoruje najrýchlejšie. Našu radosť znásobili darčeky - teplá čokoláda či reflexné vesty.
Akciu hodnotíme ako vydarenú, zaujímavú a veľmi poučnú. Ďakujeme všetkým, ktorí sa svojou ochotou, nápadom a kúskom svojej práce pričinili o tento dopravný zážitok. Veríme, že v budúcnosti niečo podobné zažijeme a vychutnáme si ponúknutú možnosť opäť sa niečo nové naučiť.
V závere ďakujeme ockovi Marekovi Čujovi, že na nás myslel a dokázal našim žiakom vybaviť úžasný deň dopravnej výchovy, ktorý rodičov nestál žiadne peniaze.
 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?