Karneval a pasovačka 2014 PDF Tlačiť E-mail
karneval_2014_pasovacka3karneval_2014_pasovacka4karneval_2014_pasovacka5karneval_2014_pasovacka6karneval_2014_pasovacka7karneval_2014_pasovacka8karneval_2014_pasovacka9karneval_2014_pasovacka10karneval_2014_pasovacka11karneval_2014_pasovacka1karneval_2014_pasovacka2karneval_2014_pasovacka12 karneval_2014_pasovacka15karneval_2014_pasovacka13karneval_2014_pasovacka14
Najveselšie obdobie roku - FAŠIANGY, sme opäť oslávili karnevalom 1. marca 2014 v sobotu v sále OTJ Jamník. Nevynímajúc ani tento rok sa predviedli tie najkrajšie masky, aké len dokážu naše deti s pomocou rodičov i starých rodičov vymyslieť. Počiatočné predstavovanie vystriedala tancovačka, nasledoval program ČERVENÉHO KRÍŽA, očakávaná PASOVAČKA PRVÁKOV, občerstvenie a opäť zábava do neskorého večera. V tanci sa vykrúcali nielen masky, ale aj rodičia, známi a mladší súrodenci. Spolu tancoval princ s Deduškom večerníčkom, pani Noc s Červenou čiapočkou, rytier s lesnou vílou, či vojak s bezdomovcom. A o to zábavnejšie boli potom tanečné kreácie. Keďže sa takáto zábava koná len raz v roku, užili sme si ju naplno s úsmevom na tvári a rytmom v tele.
P.S. Medzi maskami sa objavil aj známy politik, súčasný kandidát na prezidenta, ktorý nám sľubuje 2 roky prázdnin. Takže máme sa na čo tešiť!
A aby sme nezabudli. Ľahké to nebudú mať ani rodičia pasovaných VOJAKOV, ktorí sa zaviazali slávnostnou prísahou pomáhať našim malým prvákom. Tu sú verejné sľuby:
SLÁVNOSTNÁ VOJENSKÁ PRÍSAHA
Prísaha žiaka - vojaka
1. Ráno sa obliekam sám, bez napomínania.
2. Do školy chodím načas.
3. Sám si nachystám veci na lavicu a počas vyučovania nevyrušujem.
4. Nežalujem a neubližujem spolužiakom-vojakom.
5. Po domácej príprave sa do školy zbalím sám a vystískam generála za pomoc.
6. Nehudrem, neplačem, nevymýšľam, ale plním rozkazy veliteľa a generála.
Prísaha učiteľa - veliteľa
1. Žiaka - vojaka viac chválim a menej upozorňujem.
2. Žiakovi - vojakovi nedávam veľa úloh, len toľko, koľko zvládne.
3. Žiakovi - vojakovi doprajem čas na oddych a hru.
4. Žiaka - vojaka povzbudzujem, radím a pomáham mu.
Prísaha rodiča - generála
1. Pri plnení úloh na vojaka zbytočne nekričím.
2. Svojho vojaka viac chválim, povzbudzujem, pomáham mu.
3. Po domácej príprave vojaka vystískam a vybozkám, že to so mnou vydržal.
4. Splnené povinnosti a úlohy skontrolujem.
5. Svojho vojaka si vypočujem a problémy riešime spolu.
Kasárne Jamník 184, 1. marca 2014
 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?