Domov Oznamy Archív oznamov Archív oznamov ZŠ šk.r. 2012/2013 Milí rodičia, starí rodičia a všetci tí, čo čítajú tieto riadky...
Milí rodičia, starí rodičia a všetci tí, čo čítajú tieto riadky... PDF Tlačiť E-mail
svetlo
V kalendári opäť tróni brat December.
Nezadržateľne plynú dni a nás opäť čakajú Vianoce.
V kuchyni voňajú koláče, ľudia znášajú a kupujú zásoby do svojich domovov, nakupujú darčeky pre svojich blízkych, upratujú tak, ako je pred sviatkami zvykom.
Naškrobené záclony, vytepované koberce, obrusy s vianočným motívom. Všetko ako má byť. Nevadí nám, že sme unavení, nič nestíhame, tlačí nás čas, chýbajú peniaze v peňaženke. Robíme všetko pre tých, ktorí sú pre nás navzácnejší, ktorých milujeme, a s ktorými tieto sviatky prežijeme.
Ale na chvíľočku sa zastavme. Spomaľme kroky a myšlienky.
Poupratujme si pred Vianocami aj vo svojom vnútri.
Povymetajme nenávisť s blízkym či susedom, vytrasme obrúsok so smietkami zlosti, nanávisti či žiarlivosti. Vyperme svoju dušu pred narodením Božieho dieťaťa a zbavme ju závisti, škvŕn od ohovárania a klebiet. Takto čistí predstúpme pred Jezuliatko. Pokľaknime pred Betlehemom a spoločne poďakujme za celý rok, ktorí sme spolu prežili. Za naše zdravie, každý krok, ktorý nás privedie do práce, domov a naše deti do školy. Za každý deň. Jarný, letný, jesenný a všetky zimné. Až po tento. Boží.
Ďakujeme Jezuliatku za naše domovy, jedlo, pokoj v duši. Za našich priateľov, ktorí nás povzbudzujú, prajú nám, dávajú nám krídla a múdre rady. Za našich neprajníkov, ktorí nás učia zdolávať, byť silnými a odpúšťať. Poďakujme za naše deti, za ich každodenné štebotavé ústa, úprimné objatia, kresby z lásky, či srdiečka z plastelíny. Podľahnime a prosme o odpustenie. Za to, že sme boli opäť omylní, unavení, podráždení, nespravodliví, lakomí. Za to, že sú dni, keď  tomu hore venujeme veľmi málo času. Málo myšlienok, času, viery a skutkov.
Približme sa Božiemu dieťaťu aspoň v tento čas a spoločne šepkajme:
" Hospodin je môj pastier,
nebudem mať nedostatku.
Na pastvách zelených ma pasie
a k  vodám osviežujúcim ma privádza.
Dušu mi občerstvuje
po spravodlivých cestách
vodí ma pre svoje meno.
Keby som kráčal hoci temným
údolím,
nebojím sa zlého, lebo ty si so mnou:
Tvoj prút a Tvoja palica ma
potešujú.
Stôl mi prestieraš pred mojimi protivníkmi,
hlavu mi pomazávaš olejom,
je preplnený kalich môj.
Len dobrota a milosť
bude ma sprevádzať
po všetky dni môjho života
a bývať budem
v dome Hospodinovom dlhé časy." ( Žalm 23)
A pre tých, ktorí k Bohu cestu ešte len hľadajú, máme jeden krásny citát:
" Boh je slnko,
ktoré sa nikomu nevtiera.
Pokojne zatiahnite záclony,
a zatvorte okenice
a ono k vám nasilu nevlezie.
Ale je to vaša chyba,
ak budete žiť potme..."

Prajeme Vám krásne, pokojné, voňavé, zdravé, šťastné, veselé a biele vianočné i novoročné sviatky.
Kolektív zamestnancov Základnej školy Jamník 184


 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?