Vychované dravce na školskom dvore PDF Tlačiť E-mail
sokoliari1sokoliari2sokoliari3sokoliari4sokoliari5sokoliari6
Letí, letí, všetko letí,
čo má perie, všetko letí.... a nad našou školou 22. októbra 2012 prelietali naozaj vzácne kúsky. Najväčší, najrýchlejší, s najbystrejším zrakom - orol skalný, sokol sťahovavý a sova z rozprávky o Popoluške. Sokoliar spod Spišského hradu nám predviedol let týchto dravcov, ich spôsob lovu, pristátie na lipe pri kostole, vtáčie hádky so strakami na školskej streche. Vyfotiť sa s nimi, dotýkať sa ich peria a počúvať, aké zvuky vydávajú, bolo pre nás zážitkom. Dozvedeli sme sa, ako ich umelo odchovajú, starajú sa o nich, kŕmia ich, ošetrujú, chodia s nimi loviť.  Takto priblížené zážitky si určite dlho zapamätáme a možno sa pochválime, že vtáka poznáme po perí, človeka po reči.
 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?