Týždeň zdravej výživy PDF Tlačiť E-mail
tyzden_zdravej_vyzivy1tyzden_zdravej_vyzivy2tyzden_zdravej_vyzivy3tyzden_zdravej_vyzivy4tyzden_zdravej_vyzivy5tyzden_zdravej_vyzivy6
tyzden_zdravej_vyzivy7tyzden_zdravej_vyzivy8tyzden_zdravej_vyzivy9tyzden_zdravej_vyzivy10tyzden_zdravej_vyzivy12tyzden_zdravej_vyzivy13
                                                        tyzden_zdravej_vyzivy14tyzden_zdravej_vyzivy15

Gúľalo sa, gúľalo, jedno malé jabĺčko,
gúľalo sa, gúľalo do našej školy ľahúčko...a zostalo u nás celý týždeň. My sme ho privítali ako sa patrí. Usmiati, veselí a s otvorenou náručou. Keďže bolo naši hosťom, venovali sme mu jeden celý týždeň od 15.10 do 19.10. 2012.Prežili sme spolu pekných 5 dní a oslávili TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY pod názvom Jabĺčkový týždeň.
Každý deň u nás začínal čítaním rozprávkových príbehov o jabĺčku. Čítali ich pani učiteľky do školského rozhlasu. Boli zábavné, poučné i smiešne. V pondelok sme prišli všetci oblečení do červenej a zelenej farby. Nadesiatovali sme sa spolu a naše zdravie posilnili rôzne druhy ovocnej výživy. Mňam.V utorok sme desiatovali čerstvé jablká vďaka projektu Školské ovocie. Na výtvarnej výchove sme kreslili, maľovali a modelovali ovocie. Pozorovali sme jablko zvnútra a rozprávali sa o tom, ako z malého semienka vyrastie veľký strom. V stredu sme na hodinách prírodovedy rozprávali o živote stromov, ovocných sadov, význame ovocia v našom živote. V tento deň v školskom rozhlase znela pesnička Jabĺčko od Kristíny. Samozrejme a my s ňou. Vo štvrtok sme na interaktívnej tabuli pozerali príbeh o vitamínoch a toxínoch v našom tele, o ich večnom boji v nás. V tento deň dievčatá obliekali Jabĺčkovú princeznú a  pochutili sme si na ovocných džúsoch, ktoré nám stále vylepšia náladu. V piatok sme modelovali jabĺčka z plastelíny, guľôčkovej hmoty a farebného papiera. Zahrali sme sa na matku prírodu a tvorili jabĺčkové plody. Poobede sme v ŠKD privítali Jabĺčkovú pani, ktorej sme recitovali a spievali. Za odmenu nám odšťavila čerstvé jablká a ponúkla ten najzdravší džús na svete. To bol ale zdravý týždeň.
 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?