Domov Oznamy Archív podujatí Archív podujatí ZŠ šk.r. 2011/2012 Exkurzia na poľnohospodárskom družstve ROZKVET v Odoríne
Exkurzia na poľnohospodárskom družstve ROZKVET v Odoríne PDF Tlačiť E-mail
druzstvo1druzstvo2druzstvo3druzstvo4druzstvo5druzstvo6
Súčasťou hodín prírodovedy bola dňa 27.apríla 2012 exkurzia do stajní Poľnohospodárskeho družstva Rozkvet so sídlom v Odoríne. Milým slovom nás privítala Ing. Agnesa Midlíková. Žiakov ochotne previedla po areáli a pútavo im rozprávala o živote úžitkových zvierat, o starostlivosti a o svojej práci. Videli "pôrodnicu", kde sa očakáva narodenie teliatok. Zoznámili sa aj s narodenými teliatkami, pozorovali cicanie mamičkinho mlieka. Mamky kravičky sú veľmi starostlivé, teliatka si chránili, a preto sme nemohli ísť celkom blízko. Exkurzia pokračovala návštevou prasiatok. Zaujímavé na nich bolo pozorovať aké sú malilinké, ružovučké a vystrašené. Ani by ste neverili, v akej kôpke prasiatka spia a aké krkolomné polohy sme videli. Prišli sme všetci prírodne navoňaní, ale s dobrým pocitom a radosťou, že sme opäť niečo nové a nie bežné  zažili a videli.
 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?