Vystúpenie žiakov" Vianočné trhy" PDF Tlačiť E-mail
vianocne_trhy1vianocne_trhy2vianocne_trhy3vianocne_trhy4vianocne_trhy5vianocne_trhy6vianocne_trhy7vianocne_trhy8vianocne_trhy9 20.december 2011
Pokojné vianočné sviatky všetkým rodičom a priateľom školy prajú zamestnanci ZŠ Jamník 184.

Tak rada by som Ti dala všetko, aby si v ničom netrpelo núdzu a aby sa naplnila každá tvoja túžba -ale viem, že práve vďaka nedostatku mnohých vecí som sa naučila byť spokojná s tým, čo mám, a myslieť viac na iných a na ich potreby.
Tak rada by som ti dopriala život plný zábavy a hier - ale uvedomujem si, že práve vďaka mnohým "domácim prácam" a povinnostiam, ktoré som musela v detstve plniť, som sa naučila byť zodpovedným človekom.
Tak rada by som ťa uchránila od chýb tvojej mladosti - ale uvedomujem si, že vďaka zlyhaniam som sa naučila robiť lepšie rozhodnutia.
Tak rada by som ti dopriala zamestnanie, kde by si veľa zarábalo a dosiahlo vysoké postavenie - ale uvedomujem si, že človek je skutočne šťastný len vtedy, keď napĺňa ten zámer, pre ktorý bol stvorený.
Čo ti teda môžem dať, dieťa moje, aby to malo skutočnú cenu?
Dávam ti svoju lásku. To znamená, že ťa prijímam bez akýchoľvek podmienok - práve také, aké si alebo aké budeš.
Dávam ti svoju osobnú prítomnosť, aby si cítilo bezpečie, ktoré v detstve tak veľmi potrebuješ.
Dávam ti svoje uši. To znamená, že nikdy nebudem mať toľko práce, aby som ťa nemohla vypočuť a zaujímať sa o to, čo ťa trápi alebo teší.
Dávam ti príležitosť pracovať, aby si sa mohlo naučiť urobiť niektoré veci bez toho, aby si sa nemuselo hanbiť a tešilo sa z plného uspokojenia z dobre vykonanej práce.
Dávam ti svoju radu, ale len vtedy, keď ma o to požiadaš, alebo keď to bude nevyhnutné, aby si sa vyhlo niektorým chybám, ktoré som urobila ja.
Dávam ti slová útechy vtedy, keď sa ti nebude dariť alebo keď budeš strácať odvahu, ale nebudem ťa vždy chrániť od následkov tvojich skutkov.
To všetko ti dávam z lásky.
Najlepšie dary, aké môžete dať svojim deťom, sú korene zodpovednosti a krídla nezávislosti.

 
Reklamný prúžok

Prieskum

Páči sa Vám naša nová stránka?