Domov Oznamy
Mikuláš s vianočným programom PDF Tlačiť E-mail

Vážení rodičia i široká verejnosť obce!
Dovoľte nám, aby sme Vás pozvali privítať sv.Mikuláša, ktorý našou obcou prejde dňa 6.decembra 2017 ( v stredu ). My, žiaci základnej školy, chystáme vianočné vystúpenie pod holým mrazivým nebom, ktoré chceme ukázať tomuto dobrodincovi, mamke, ockovi, babke, dedkovi...a teda všetkým, ktorí prídu pred obecný úrad o 16:00 hod.
STE SRDEČNE VÍTANÍ!

Zážitková hudobná výchova PDF Tlačiť E-mail

Dňa 18. októbra 2017 sa žiaci zúčastnia exkurzie v Markušovskom kaštieli a Dardanelách, kde ich okrem prehliadky čaká aj výstava s názvom Keď drevo spieva, ktorá je spojená s hudobnými ukážkami na hudobných nástrojoch, hrou pexeso a malým kvízom, tvorivou dieľňou a prednáškou na tému Spoznaj ľudové hudobné nástroje a ich výrobcov na Spiši.
Odchádzame o 10:00 hod. Žiaci zjedia desiatu v škole tesne pred odchodom. Na obed sa vrátime.

Žiaci ZŠ si otestujú, na aký šport majú predpoklady PDF Tlačiť E-mail

Žiaci 1. a 3. ročníka vybraných škôl absolvujú testovanie pohybových predpokladov. V tomto školskom roku v dňoch od 2. do 13. októbra 2017 je naplánované pilotné testovanie na 24 školách v SR.
Cieľom testovania je odporučiť deťom ( rodičom ) druhy športov, na ktoré majú deti predpoklady a môžu sa im venovať na výkonnostnej úrovni resp. ich budú baviť.
Od školského roku 2018/2019 bude testovanie povinné pre všetky deti 1. ročníkov ZŠ, ktoré absolvujú o dva roky rovnaké testy aj v 3. ročníku. Každé dieťa získa osvedčenie, ktoré bude obsahovať zoznam odporúčaných športov.
Našu školu zatiaľ nikto neoslovil. Je to všeobecná informácia pre rodičov.

1. riaditeľské voľno PDF Tlačiť E-mail

Dňa 25. septembra 2017 ( pondelok ) bude žiakom udelené riaditeľské voľno. Prevádzka nebude z dôvodu prerušenia dodávky elektrickej energie. Riaditeľské voľno bolo konzultované s p. starostom.

Prvé celoškolské stretnutie rodičov 2017/2018 PDF Tlačiť E-mail

Dňa 21. septembra 2017 (štvrtok) sa o 16:30 hod. uskutoční celoškolské stretnutie rodičov. Stretneme sa v počítačovej učebni a potom aj v triede, kde budeme informovať všetkých prítomných čo nás čaká a neminie.

Ako ten čas letí, začíname školský rok 2017/2018 PDF Tlačiť E-mail

Ako ten čas utiekol
u babičiek, u dedkov.
Dohorela vatra.
Dobre bolo v Tatrách.
Ďalšie leto počká si.
Kalendár má odkazy
Emke, Miške, Jakubkovi:
"Nech sa páči šup do školy."
Naozaj, leto končí a mesiac september zvoláva svojich žiakov do školy. Brána našej školičky sa otvorí 4. septembra 2017 (pondelok) o 8:30 hod. a na školskej chodbe slávnostne privítame všetkých oddýchnutých, usmievavých a vyparádených školákov.
Zoberte si so sebou aj tašky, pretože zopár pracovných zošitov dostanete, nejaký papierik a pero na poznámky či pokyny. Prváci prídu v doprovode rodičov, ktorí ich sprevádzajú aj do triedy, kde im triedna učiteľka porozpráva všetko najdôležitejšie.
TEŠIA SA NA VÁS PANI UČITEĽKY A PANI VYCHOVÁVATEĽKA ŠKD!